Mi is az a Ganoderma? 

 

A Ganoderma gomba becsületes neve pecsétviaszgomba (Ganoderma lucidum). Dombvidéki erdőkben Magyarországon is előfordul, és mivel kölyökkoromban sokat jártunk gombászni,  mindig hevert néhány otthon a szekrényen. Varázslatosan nézett ki, a simogatástól márványosan fénylett a bordó, taplószerű kalapja.


A Ganodermát a kínai gyógyászatban évezredek óta nagy tisztelet övezi, melyet elsősorban sokrétű hatásával vívott ki, továbbá hogy káros mellékhatásokat tartós alkalmazása során sem tapasztaltak. Persze akkor még nem az volt a divat, hogy betegségeket kellett volna gyógyítani vele, hisz a hagyományos orvoslás a megelőzésre helyezte a hangsúlyt. Ritka gombaként használata többnyire az uralkodók kiváltsága volt, azonban orvosukat ők is azért tartották, hogy hosszú és betegségek nélküli életük legyen. 


A Ganoderma hatásmechanizmusának megfejtése és a gyógyításban történő alkalmazhatósága napjainkban is komoly fejtörést okoz orvostudósainknak, de a kutakodásnak már számos eredménye is van.


Nem mindegy azonban, hogy hogyan, és milyen Ganodermát fogyasztunk. 


Sajnos nem lehet belőle se pörköltet, se levest főzni, mert taplószerű, elrághatatlan, és roppant keserű. De nem is lenne érdemes így enni, mert hatóanyagai a hő hatására sérülnek. Így a Ganodermából a gyártók valamilyen eljárással port készítenek, és általában ilyen formában kerül piacra.


De por és por közt is hatalmas különbség van. Nem mindegy ugyanis, hogy a Ganodermát hogyan termesztik, és hogy a kivonat milyen idős gombából, annak melyik részeiből, és milyen módszerrel készül. Mert ettől függ, mennyi hatóanyag lesz az őrleményünkben. 


A DXN vállalat a Világ első számú Ganoderma előállítója és forgalmazója, amely a gomba és a termékek előállítására kifejlesztett technológiáért több nemzetközi elismerést kapott. 

 

Az alábbi videón a DXN alapítója, Dr. Lim beszél a Ganodermáról és a Spirulináról: